Viral: Kadın, Blinkit Aracılığıyla Sipariş Edilen Amul Dondurmasında Böcek Bulduğunu İddia Ediyor, Şirket Yanıt Verdi

Leila

Global Mod
Global Mod
İster ev yapımı yemek yerken, ister restorana giderken, ister paketlenmiş gıda ürünleri satın alırken, gıda güvenliği ve hijyen önemli konulardır. Sosyal medya platformu X'te (eski adıyla Twitter) viral bir Haber dolaşıyor; burada Noida'dan Deepa Devi adlı bir kadın, Blinkit aracılığıyla sipariş ettiği Amul Dondurma küvetinin içinde donmuş bir kırkayak bulduğunu gösteriyor. 15 Haziran 2024'te X kolunda aynısının bir fotoğrafını paylaşarak şunları yazdı: “@Amul Hindistan dondurmamın içinde bir böcek bulmak gerçekten endişe vericiydi. Kalite kontrol ve gıda güvenliğinden asla taviz verilmemeli. @FSSAI Yayını almak zorunda Bu tür olaylarla ilgili yasal işlemlerin sayısı her geçen gün artıyor.”

“İçimde bir böcek buldum
🐞
@Amul Hindistan dondurması
🍨
gerçekten endişe vericiydi
🚨
Kalite kontrol ve gıda güvenliğinden asla taviz verilmemeli@FSSAI Sayıları her geçen gün artan bu tür olaylarla ilgili olarak yayınevlerinin yasal yollara başvurması gerekmektedir. pic.twitter.com/K7yxiARwK5

— Deepa Devi (@Deepadi11) 15 Haziran 2024
Ayrıca Okuyun: Adam, İnternetten Sipariş Edilen Dondurmada İnsan Parmağı Bulunduğunu İddia Ediyor

Aynı gün Amul'un resmi Müşteri Hizmetleri Twitter Hesabı, yorum kısmına şu yanıtı verdi: “Adresinizi ve telefon numaranızı DM'den bize iletmenizi rica ederiz. Ekibimiz sizinle iletişime geçecektir.”

“İçimde bir böcek buldum
🐞
@Amul Hindistan dondurması
🍨
gerçekten endişe vericiydi
🚨
Kalite kontrol ve gıda güvenliğinden asla taviz verilmemeli@FSSAI Sayıları her geçen gün artan bu tür olaylarla ilgili olarak yayınevlerinin yasal yollara başvurması gerekmektedir. pic.twitter.com/K7yxiARwK5— Deepa Devi (@Deepadi11) 15 Haziran 2024
Olayı detaylandıran Deepa Devi, IANS'a şunları söyledi: “Bu sabah çocuklarım mangolu içecek içmek istedi, ben de Blinkit uygulaması aracılığıyla Vanilyalı dondurma sipariş ettim. Açtığımda kapağında siyah bir kırkayak gördüm. Blinkit'e bu konuda bilgi verdim. Paramı (₹ 195) iade ettiler ve bana da aynısını Amul'a ilettikleri ve Amul'dan bir telefon ya da mesaj alacağım konusunda güvence verildi.” “

Noida: Dondurma alan bir kadın şöyle diyor: “Blinkit'ten Amul dondurması sipariş etmiştim. Açtığımda içinde siyah bir kulağakaçan buldum. Bunu Blinkit'e bildirdim. Paramı iade ettiler ve bana şunu garanti ettiler: Amul'dan bir mesaj ya da telefon alırdım ama şu ana kadar hayır… pic.twitter.com/MmNxzR5Frs— IANS (@ians_india) 15 Haziran 2024
Bildirilen gıda güvenliği ihlaline ilişkin fotoğraf ve Haberları gören, tepki gösteren ve bunları sosyal medyada yeniden paylaşan insanlar alarma geçti. Bir X kullanıcısı, “Firmalar sadece satış adedine odaklanıyor, kaliteyi ve bunun tüketici sağlığına olan etkilerini unutuyorlar. Firmaya bu tür sorumsuz faaliyetler yapmaması için ağır cezalar verilmesi gerekiyor.” Bir diğeri ise, “Lütfen buna dikkat edin ki bundan sonra böyle bir hata yaşanmasın.”

Ayrıca Okuyun: Sütünüz güvende mi? Gıda Otoritesi Bulunması Kolay Testleri Açıkladı

Jigyasa Kakwani HakkındaJigyasa tesellisini, yayınlanan her hikayeyle dünyayı daha bilgili ve meraklı kılmak için keşfettiği bir araç olan yazmakta buluyor. Her zaman yeni mutfakları keşfetmeye hazır ama kalbi rahatlatıcı ghar-ka-khana'ya dönüyor.