Video, Sindhi Papad’ın Size Ulaşmadan Önce Nasıl Hazırlandığını Gösteriyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Öğle yemeğiniz sıkıcı olsa da, lokmada biraz çıtır çıtır yemek istediğinizde, biraz çıtır papad veya papadum her zaman imdadınıza yetişir. Bu tortilla benzeri eşlik, Hindistan’ın birçok bölgesinde popüler bir atıştırmalık olarak da yenir. Mercimek veya nohutla yapılır ve hoş çıtırlığıyla ayrı bir tat sunar. Papad tek başına yemek yemenin genel deneyimini geliştirir ve hepimiz buna doyamayız. Atıştırmalık oldukça popüler olsa da, çoğumuz tabağımıza gelmeden papad yapmanın arkasında ne olduğunu bilmiyoruz. Şimdi de internette, bir makineyle Sindhi papad yapma sürecini adım adım gösteren bir Haber paylaşıldı.

öyleyse oku: Tuhaf Yemek: Ünlü Şef Papad’ı Makarnaya Dönüştürdü ve Denemeye Değer

Instagram’a yüklenen Haberda bir işçi urad dalını un yapmak için öğütücüye koyuyor ve ardından üzerine karabiber ekliyor. Un daha sonra başka bir makine kullanılarak hamur haline getirilir. Hamur daha sonra düzleştirilir ve merdane kullanılarak papad şekli verilir. Bunu takiben papad elle tartılır ve paketlenir.

Başlıkta “Sindhiler onsuz yemek yiyemez” yazıyordu.

Papadın tadını nasıl çıkaracağınızı zaten biliyor olsanız da, işte bazı papad tarifleri.

İşte Denenecek 5 Papad Tarifi:

1. Tavuk dolması papad

Tavuk ve papad bir arada olunca daha ne istenir ki. Papadın içine doldurulmuş biraz yumuşak tavuk, şahane bir parti zamanı atıştırmasıyla sonuçlanır. Tarif içeride.

2. Papadkaparata

Bu, denemeniz gereken bir başka papad yeniliğidir. Her zamanki sade parathalardan sıkıldıysanız, o zaman gitmenin yolu budur. Tarifi burada görüntüleyin.

3. Papad ki sabzi

Papad bazen senin için çok mu kuru? Bu sabzi tarifini deneyin. Enfes bir sosta pişirilen papadın lezzeti, damak tadınıza hitap edecek. Tarif içeride.

4. Masala papad

Hiçbir şey klasik versiyonu yenemez ve bu papad için de geçerlidir. Bu masala papadın tadını çay, kahve veya biraz doğranmış domates ve soğan ile çıkarabilirsiniz. Tarif burada.

5. Sabudana papadı

Sabudana papad, bu desi atıştırmalığının başka bir versiyonudur. Hafif, lezzetli ve diğer işlenmiş ve paketlenmiş atıştırmalıklardan daha iyi. Tarif için buraya tıklayın.