Nandos İncelemesi: Tüm Sos Hayranları ve Yüksek Kaliteli Tavuk Arayanlar İçin Nandos, Doyurucu Bir Öğle Yemeği İçin Yeriniz

Leila

Global Mod
Global Mod
Bir yemek gazetecisi olarak, daha önce hiçbir geçmişi olmayan yeni açılmış bir yeri ziyaret ettiğimde, incelememi tamamen kendi deneyimime ve yargıma dayandırırım. Ancak 35 yıldan uzun bir süre önce kurulmuş bir yer hakkında ne söylenebilir? Bu düşünce, yakın zamanda yaptığım bir ziyaret hakkında yazmak için oturduğumda aklıma geliyor. Nando'nun Pacific Mall, Tagore Garden, Delhi'deki outlet. Nando's tanıtılmaya ihtiyaç duymayan popüler bir marka olsa da, bilmeyenler için Nando's, 1987'de kurulan ve Portekiz usulü alevde ızgara edilmiş peri-peri tarzı tavukta uzmanlaşmış Güney Afrika'lı çok uluslu bir fast-casual zinciridir.

Soruma geri dönersek, restoranın yeni veya eski olması, 12. günü veya 12.000. günü çalıştırması fark etmeksizin, incelemem gerçekten deneyime dayanıyor. O halde lafı fazla uzatmadan, Delhi'deki Nando's'ta ne yediğime bir bakalım.

Fotoğraf Kredisi: Nando's

Nando's PERi-PERi Sosları

Menüdeki harika yiyecekleri çiğnemeden önce, ilk olarak soslardan bahsedelim. Nando's, her biri yemeğinize yeni bir tat ve lezzet katan kendi soslarıyla bilinir. Masam dört lezzetli PERi-PERi sosuyla donatılmıştı: Sarımsak, Yabani ot, HafifVe Sıcakile birlikte Salata sosuHer sos lezzetle doludur ve az bir miktarı bile çok işe yarayabilir. Şimdi yemeğe geçelim.

Haberler'de Son Dakika ve Haberler

Fotoğraf Kredisi: Jigyasa Kakwani

SALATA

Hafif PERi-PERi Tavuklu Sezar Salatası

Ben büyük bir salata tutkunuyum ve marul, parmesan peyniri, kruton ve sulu tavuk parçaları içeren bu Sezar Salatasından memnun kaldım. Tüm malzemeler taze ve miktarları harikaydı. Salatanıza daha fazla lezzet katmak için biraz daha salata sosu eklemeyi unutmayın.

İÇECEKLER

Kokteyllerde garsonum Deepak'ın önerdiği kokteylleri denedim Greyfurt SoiMeyveli, hoş ve ferahlatıcıydı, ananas suyu, votka, greyfurt şurubu, passionfruit püresi ve limon suyunun güzel bir karışımıyla yapılmıştı. Ayrıca yemeğime de güzelce uyum sağladı.

Tasarımcı İçecekler (alkolsüz) bölümünden şunu denedim: Portekiz LimonatasıLimonata nane ve misket limonuyla gerçekten ferahlatıcıydı, ancak PERi-PERi serpintisini benim limonata zevkime göre biraz fazla baharatlı buldum.

BÜYÜK ÖĞÜNLER

Espetada Karnavalı ve yanında Mısır Koçanı

Alevde ızgara edilmiş PERi-PERi tavuğu, karışık biberlerle kaplı bir şişte geldi. Sunumu muhteşem görünüyordu, yanında mısır koçanı da vardı. Nando'nun tavuğunun kalitesi her zaman birinci sınıf, süper etli ve suludur. Tavuk parçaları feta peyniri ve maydanozla doldurulmuştu. Lezzetler daha çok hafif olduğu için, elimdeki tüm sosları denemekten mutluluk duydum.

Çekilmiş Tavuk Burger

Çekilmiş tavuk burger yeterince iyiydi, ancak beni çok etkileyen bir şey değildi. Sunumda pek bir şey yoktu. Burger bol miktarda lezzetle dolu olduğundan, sosların hiçbiri onu tamamlayamazdı çünkü aynı lezzetlerin aşırısı hissedilmeye başlardı.

PERi-Kaju Fıstıklı Tavuk Molho ve Tereyağlı Naan

Bu yemeği sipariş etme kararım beni çok mutlu etti. Nando's'ta Butter Naan deneme fikrine kapılmışken, tavuk soslu yemeğin bol limon suyu içeren Butter Chicken'a çok benzeyeceğini beklemiyordum. Butter Naan'da bolca sarımsak vardı, tam da benim zevkime göre ve ekmek, bazı restoranlardaki aşırı çiğnenebilir naaan'ların aksine yumuşaktı. PERi-Cashew Chicken Molho lezzetliydi ve ana yemekle iyi giden kuchumber tipi bir salata ile geldi.

Fotoğraf Kredisi: Nando's

Tatlı zamanı

Artık oldukça doymuştum, tatlıya yer açmayı başardım. Sipariş ettim Churrossıcak ve kesinlikle mükemmeldi. Tarçın şekeriyle tozlanmış, kalın bir çikolata sosuyla servis edilmiş ve doyurucu ve lezzetli bir öğle yemeğinin mükemmel sonuydu.

Nerede: Ünite SH/2F/12, İkinci Kat, Pacific Mall, Najafgarh Rd, Tagore Garden, Tilak Nagar, Delhi