İtalya’nın Özünü Cafe Dali’de Gerçek Gurme Tarzında Yaşayın

Leila

Global Mod
Global Mod
Delhi’nin kalbinde yer alan ve her yemeğin bir başyapıt olduğu bir İtalyan restoranı olan Cafe Dali’de büyüleyici bir mutfak yolculuğuna çıkın. İçeri adım attığınız andan itibaren, Sürrealist akımın en önemli isimlerinden biri olan yazar, sanatçı ve provokatör efsanevi Salvador Dali’ye saygı duruşunda bulunan duvarlardaki sanat eserleri ile zarafet yayan bir ambiyansa sarılıyorsunuz. Restoranın dekoru görsel bir ziyafettir ve eski dünya cazibesi, unutulmaz bir yemek deneyimi için zemin hazırlar.

Cafe Dali

Ristorante by Cafe Dali’nin menüsü, her bir malzeme Avrupa’nın dört bir yanından taze olarak temin edilen zengin İtalyan mutfağına övgü niteliğindedir. Menü, Kurucu Prateek Gupta’nın Fransa ve İtalya’daki seyahatlerinden esinlenmiştir. Danışman olarak Michelin yıldızlı şefler ile yemekler gerçek gurme tarzında sunulmaktadır.

El yapımı makarnalar Cafe Dali’de gösteriyi çalıyor. Ziyaretim sırasında menüden öne çıkan yemeklerden bazılarını denedim. the Kurutulmuş Pestolu Ravioli şefin özel pembe sosunda çeri domates ve ricotta ile yapılan lezzet patlaması oldu. Maine Istakoz ve Limon Kabuğu Ravioli ne için öleyim ıstakozun taze olduğu ve restoranın kendi tuzlu su tankından geldiği söylendi. Ağızda eriyen mantıda kozalanmış etli ıstakozun her ısırığında belliydi.

gep6kuso

Maine Istakoz ve Limon Kabuğu Mantısı – Cafe Dali

Makarna kalbimi kazanırken, diğer yemekler de beni hayal kırıklığına uğratmadı. Burrata ve balzamik sirke – Kiraz domates, roka yaprağı ve fesleğen yağı ile taze bir kase salata ve büyük bir burrata damlası canlandırıcıydı. Ancak, biraz daha yeşillikle daha iyi olabileceğini düşündüm. Ben klasik somon carpaccio hayranıyım ama sebze Carpaccio di Rosse Cafe Dali’de yerinde lezzetleri ile beni şaşırttı. Kremalı pancar ve avokado katmanları, lezzet tomurcuklarımı cennet gibi bir yolculuğa çıkardı.

8304 milimetre

Carpaccio di Rosse – Cafe Dali

Şimdi bir İtalyan restoranındaysanız, pizzaya karşı koyabilir misiniz? Kesinlikle yapamazdım. the Bianco Trüflü Pizza odun ateşinde pişmiş tam istediğim peynirli lokumdu. Hafif, lezzetli ve sade bir şekilde lezzetliydi.

Tatlı zamanı – yemeğin en sevdiğim kısmı. the İlahi Panna Cotta ve Borro Tiramisu daha yakında geri dönme sözüyle veda etmeden önce tatlı dişimi mutlu etti.

45ho3h6o

Tatlılar – Cafe Dali

Ne: Cafe Dali
Nerede: 136-137, Meharchand Pazarı, Lodi Kolonisi, Yeni Delhi
Ne zaman: 1-4.30pm, 7-23pm
Maliyet: İki kişilik INR 1800 (yaklaşık)