Bize ailenizin Alexa’yı nasıl kullandığını söyleyin

serdal

New member
Amazon, dijital asistanı Alexa ile müşterilerin bir şeyler satın almasını nasıl sağlayacağını çözemedi ve bu şirket için büyük bir hayal kırıklığı. Ancak Alexa, Amazon için bir ürün olarak düşük performans gösterse de, gerçekten önemli olan insanlar için nasıl performans gösterdiğini bilmek istiyoruz: biz.

Alexa gibi sesle kontrol edilen bir dijital asistan tarafından desteklenen bir akıllı hoparlör veya ekran satın aldıysanız, sizden haber almak isteriz. Ailen hala kullanıyor mu, kullanıyorsa nasıl?

Haber’ta teknoloji masası editörüyüm ve 6 ve 8 yaşlarında iki oğlum var. Benimki gibi küçük çocukları olan bazı ailelerde dil asistanları son derece faydalıdır. Birinci sınıf öğrencim sabah giyinmeden önce Alexa’ya hava durumunu soruyor. O ve erkek kardeşi bunu matematiklerini kontrol etmek, problem çözme oyunları oynamak ve evimizde çalan müziği kontrol etmek için kullanıyorlar.

Telefonlar için çok küçükler, bu yüzden Alexa onların dijital dünyaya erişmelerini sağlıyor – hem de çevrimiçi avcılar gibi iğrenç şeyler olmadan.

Oğullarım akşam yemeğinde bana cevaplayamayacağım bir şey sorarsa, Google’da arama yapmak için telefonumu masaya getirmem. Alexa’ya soruyoruz. Önceki nesil ebeveynlerin çocuklarına referans kitaplarını nasıl kullanacaklarını öğrettiklerini hayal ettiğim gibi, doğru cevabı almaları için soruyu nasıl soracaklarını mükemmelleştirmelerine yardımcı oluyorum.

Diğer ailelerin sesli asistanları nasıl deneyimlediğini merak ediyorum. Çocuklarınızın Alexa’nın sormasına veya yapmasına izin verdiğini duyduğunuzda sizi neyin şaşırttığını bize anlatın. Bununla harika bir hayat veya ebeveynlik hileleri bulduysanız, onları da duymak isteriz.

Asistanı Amazon’un umduğu şekilde kullanıp kullanmadığınızı da merak ediyoruz, ör. B. onunla çevrimiçi alışveriş yaparken. Veya şirketin Prime veya Audible gibi abonelik hizmetlerinden birine kaydolmanızı isterse. Ya da belki bunu boşa ve ürkütücü bulmuşsunuzdur.

Ailelerin dijital asistanları nasıl kullandıklarına (veya kullanmadıklarına) ilişkin gelecekteki bir makalede bir dizi yanıt paylaşmayı planlıyoruz. Önce sizinle iletişime geçmeden gönderiminizin hiçbir bölümünü yayınlamayacağız. Sizinle iletişim kurmak için iletişim bilgilerinizi kullanabiliriz.