Arıcılık kampanyası başlıyor: 1 milyonun üzerinde çağrı

HoCaM

Global Mod
Global Mod
2024/2025 yılı arıcılık kampanyası başlamıştır. Toskana Bölgesi, 1 milyon 23 bin avroyu aşan fonla, en temsili arıcılık birlikleri ve arıcılar tarafından yürütülen müdahaleleri desteklemektedir.

Mevcut fonların 523 bin avroluk kısmı Toskana'daki en temsili arıcılık birlikleri tarafından eğitim, teknik yardım, hastalık kontrolü ve tanıtım müdahalelerini desteklemek amacıyla yürütülen müdahalelere, 500 bin avroluk kısmı ise hastalıklarla mücadeleye yönelik müdahaleler için arıcılara tahsis edilecek ve arı popülasyonunun çoğaltılmasına, yaylacılığın rasyonelleştirilmesine ve makine ve üretim yönetim sistemlerinin satın alınmasına kadar.

İlgili formlar aracılığıyla uygulamaya konulan eylemlerin yer aldığı ilk tebliğ 19 Haziran 2024 tarihinde BURT'ta yayımlanacak olup, başvurular ertesi günden 12 Temmuz'a kadar yapılabilecek.

Başkan Eugenio Giani, “Bu, arıların faaliyetlerini olumsuz etkileyen anormal meteorolojik döngü nedeniyle arıcıların yaşadığı çok zor an göz önüne alındığında, Bölge'nin büyük ilgi gösterdiği önemli ihalelerden oluşan bir pakettir” dedi. çiçeklenme dönemleri hakkında”.

Tarım-gıdadan sorumlu başkan yardımcısı ve meclis üyesi, 30 Haziran'da sona erecek olan 2023/2024 yılı ile ilgili olarak Bölgenin her halükarda sunulan başvuruları tamamen finanse etmeyi başardığını duyurur ve aynı zamanda, Arıcıların yürüttüğü ihale çağrıları hazırlanıyor ve en kısa sürede yayınlanacak.